Gez Dolaş:
< Haberler kategorisindeki tüm yazılar

İstanbul ve İzmir Deprem Şoku Yaşadı

İstanbul ve izmir 08,01,2013 tarihi itibari ile korkuyucu bir deprem ile sallandı. Türkiyenin korkulu rüyası haline gelen depremler bu seferde istanbul ve izmiri vurdu. Depremde mal veya can kaybı yaşanmamıştır.

İstanbul ve İzmir Deprem Şoku Yaşadı

İstanbul ve İzmir Deprem Şoku Yaşadı


İstanbul ve İzmir'de Deprem! (08.01.2013) Bozcaada açıklarında 6.2

08.01.2013 17:14:29
Bozcaada açıklarında 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'un da aralarında bulunduğu bazı illerde hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, Ege Denizi'nde, Bozcaada'nın 50 kilometre açıklarında, saat 16.16'da, 6.2 büyüklüğünde orta şiddette deprem oldu.

Deniz tabanının 8,4 kilometre altında meydana gelen sarsıntı, İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'ın da aralarında bulunduğu Ege ve Marmara bölgelerindeki bazı illerde de hissedildi.

Çanakkale Valisi Tuna: Şu ana kadar herhangi bir can kaybı yok

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Ege Denizi'nde Bozcaada açıklarında meydana gelen 6.2 büyüklüğünde depremde, şu ana kadar herhangi bir yaralanma ya da can kaybının olmadığını söyledi.

Depremin İstanbul ve İzmir'den de hissedildiğini bildiren Tuna, ''Şu anda herhangi bir yaralanma ya da can kaybımız yok. Değerlendirmeler devam edecek, soruyoruz herhangi bir şey var mı? diye. AFAD birimlerimiz bu konuda çalışıyor'' dedi.

Bursa Valisi Harput: Sıkıntılı bir haber aksetmedi

Bursa Valisi Şahabettin Harput, depremin Bursa ve ilçelerinde de hissedildiğini belirterek, ''Şu ana kadar sıkıntılı bir haber aksetmiş değil. Devletin tüm kurumları üzerine düşeni yapıyor. Vatandaşlarımıza sakin olmalarını tavsiye ediyorum'' diye konuştu.

Bağımsız bir deprem

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aydın Büyüksaraç, ''Bu deprem beklenilen büyük depremin devamı değil. Bağımsız bir deprem, öncü bir deprem de değil'' dedi.Etiketler : İzmir, Ege, Deprem, Kandilli Rasathanesi, Haber, Haberi, Haberleri

Başlık: İstanbul ve İzmir Deprem Şoku Yaşadı

Diğer haberler: İzmir, Ege, istanbul, Deprem, Kandilli Rasathanesi, Haber, Haberi, Haberleri,

Yorum Ekle

Yorumlar (0)

Henüz bu yazıya yorum yazılmadı.

Yorum Ekle

ASP Güvenlik Resmi