Gez Dolaş:
< Banka kategorisindeki tüm yazılar

Ziraat Bankası Sınav Sonucunun İyi Olması İçin Öneriler

Geçtiğimiz ay içinde yapılan sınavın yazılı versiyonunda başarılı olmanız için birkaç önerimiz olacak. Bildiğimiz üzere bu gibi kaliteli yerlere belli aşamalardan geçmeden ulaşamıyoruz. İşte bu aşamaları birbir nasıl gececeğiz görelim...

Ziraat Bankası Sınav Sonucunun İyi Olması İçin Öneriler

Ziraat Bankası Sınav Sonucunun İyi Olması İçin Öneriler

Ziraat Bankası servis görevlisi başarısı için
Ziraat Bankası banko asistanı sınavında başarı için
Ziraat Bankası Müfettişli sınavında başarı için

Ziraat Bankası işe alım sürecinde adayları başarı sırasına sokmaktadır. Bu sıralamayı belirlemek için ise belirli kriterler getirmiştir. Bu kriterlerin en önemlisi olan ilk aşama yani yazılı sınavdır. Adaylar ilk olarak başvuru yaptıktan sonra yazılı sınava tabi tutulur. Peki bu yazılı sınavdan başarılı olmak ve Ziraat Bankasının yapacağı sözlü mülakata kalmak için yazılı sınavın başarısı nasıl olmalıdır?


Ziraat Bankası Servis Görevlisi yazılı sınavında adaylar 100 sorudan oluşan bir teste tabii tutuldular. Adayların yazılı sınavdan başarılı sayılması için 1oo sorudan 60 soru doğru yanıtlaması gerekmektedir. 60 soru doğru yanıtlayan adaylar başarılı sayılacaktır. 60 sorudan daha az doğrusu olan adaylar ise yazılı sınavı kaybetmiş olacaklar ve Ziraat Bankası Servis Görevlisi Başvuruları iptal edilecektir. Peki 60 soru cevaplamak yeterli mi? Hayır değil.

Ziraat Bankası Servis Görevlisine başvurduğunuzda sizden çalışmak istediğiniz il tercihi yapmanız istendi. Her ilde başarı sırası oluşturulacak. O ili seçen ve o il için ihtiyaç duyulan personel sayısının üç katı aday sözlü mülakata davet edilecek. Yani eğer sizin seçtiğiniz ilde başarı sırası sonucu belirlenen son adayın puanı 60 dan yüksekse o ilde puan alt barajı son adayın puanı olacaktır. Bunu şöyle örneklendirelim.

ÖRNEK ANLATIM: Manisa ili için belirlenen alım 50 kişi olsun. Mülakata alınacak aday sayısı 50×3=150 kişi olacaktır. Bu 150 kişi puan sıralamasına göre belirleneceği için Manisa ili seçen adaylar arasından ilk 150′ye girmek gerekecektir.

Yazılı sınavı kazanmakla da bitmiyor elbette mülakata davet edilen kişiler. Sözlü şekilde komisyonun karşısına çıkacaklar ve birkaç soru ile sözlü mülakata tabii tutulacaklar. Sözlü mülakatı geçen arkadaşlarımız da. Ziraat Bankasında servis görevlisi olarak görevlendirilecekler.

Başlık: Ziraat Bankası Sınav Sonucunun İyi Olması İçin Öneriler

Diğer haberler: ziraat bankası banko asistanı sınav sonuçları, ziraat bankası sınav sonuçları, ziraat bankası servis görevlisi sonuçları, ziraat bankası müffettişlik yerleşim tarihi,

Yorum Ekle

Yorumlar (1)

  1. edip cihan kamal 18 Ocak 2013 Cuma günü yazıldı
    sınav sonuçlarını çabuk getirin

Yorum Ekle

ASP Güvenlik Resmi